Severská jednička!

Švédské noviny „Aftonbladet" vyhodnotily kuchařský nůž  Zen nejlepším nožem roku 2018.

Aftonbladet  je nejprodávanějším deníkem jak ve Švédsku, tak v ostatních skandinávských zemích. První vydání vyšlo již v roce 1830 a v současné době jsou noviny vydávané v nákladu půl miliónů výtisků denně. Webová stránka novin www.aftonbladet.se  je trvale hodnocena jako jedna z pěti nejnavštěvovanějších švédských webových stránek vůbec.

Aftonbladet pravidelně provádí test kuchyňských nožů. Letos bylo testováno 14 kuchařských nožů věhlasných značek.
konkurence
Přestože byla ustanovena nová porota, je znovu stejný vítěz – kuchařský nůž od firmy Yaxell!  Yaxell Zen, který zvítězil v testu nožů Aftonbladet v roce 2016 i 2017, získal titul třetí rok v řadě.

obrázek

Co o něm řekli hodnotitelé?

Johan Jureskog: „..Lepší váha, s tímhle se hned zkamarádím. Pěkná, mírně robustní rukojeť, i když ho držíte mokrýma rukama, nehrozí vyklouznutí. A špička čepele je zaoblená, takže nehrozí, že se s ním říznete. Skvělý nůž, jasně se mi líbí nejvíc. Je pěkný. Díky němu jste v okolí králem!.."

Natasa Hodzic Jansson: "..Ach, hned vím, že je tohle je můj favorit. Je reálnější než všechny, které jsem dosud testovala. Pěkně sedí v ruce a líbí se mi, jak vypadá čepel, je homogennější, ne příliš silná. Řeže velké kusy kořenové zeleniny tak snadno, jak je to jen možné. Nejen, že se s ním dobře pracuje, ale taky pěkně vypadá. Vynikající..."

bast i test

Podrobnosti testu si můžete prohlédnout zde.

 

Zpět do obchodu