Yaxell RAN PLUS okrajovací nůž M ペティーナイフ

NOVÝ MODEL! Malý, obratný nůž ideální pro okrajování ovoce a zeleniny.

Délka čepele: 100 mm.

Vyrobeno v Japonsku

Můžeme doručit do:
31.05.2024.
Skladem
Kód: 36635
Značka: YAXELL
3 390 Kč
Kategorie: YAXELL nože
Záruka: 20 let
Délka čepele: 100 mm
Damascénská ocel: 69 vrstev
Yaxell RAN PLUS okrajovací nůž M ペティーナイフ
Záruka 20 let

Preciznost v každém řezu

RAN PLUS okrajovací nůž M ペティーナイフ je zcela nový model malého nože, který je ideální na loupání, okrajování, ořezávání, zdobení a další detailní práce. Můžete ho použít k loupání jablek, okrajování mrkve, oříznutí brokolice či jiných menších kousků potravin. Lze jej také použít k sekání drobných potravin, např. stroužků česneku nebo zázvoru.

Čepel kalená ohněm i mrazem

Proces výroby damaškové oceli vychází z tradiční japonské techniky pro výrobu samurajských mečů. Výroba spočívá ve spojení velmi tvrdé vysokouhlíkaté oceli a houževnaté nízkouhlíkaté, které se opakovaně překládají. Následuje opakované zahřívání a šokové zmražení čepele. Výsledkem je mimořádně tvrdá a současně houževnatá ocel, která má dokonalé ostří a nikdy nekoroduje.

Jedinečná kresba nože

Na závěr se čepel opískuje, což odhalí krásnou krebu střídajících se vrstev oceli. Díky procesu výroby má každý nůž svůj jedinečný vzor. Neexistují dva nože, které by byly stejné. Proto je každý nůž jedině váš!

Rukojeť z micarty

Micarta je extrémně odolný a zároveň lehký materiál s trvanlivostí desítek let. Na rozdíl od dřeva neabsorbuje vodu, ani nepobírá pachy a není potřeba se o něj jakkoli starat. Rukojeť z micarty nabízí vynikající ergonomii a pevný úchop, i když máte vlhkou či mastnou ruku. S čepelí je spojena nekorodujícími nýty.

Ruční gravírování japonským mistrem

Na každém noži jsou ručně vygravírovány znaky „超多層鋼“, které znamenají  “více vrstvá ocel”. Gravírování dodává každému noži jedinečný charakter a je odrazem odedávna ceněné japonské zručnosti, která vyžaduje léta praxe.

2

Více než jen partnerství

Se společností Yaxell mámé už léta nadstandartně přátelské vztahy a pravidelně se setkáváme, nejčastěji v japonském městě Seki, které je jejím sídlem. Seki je srdcem japonského nožířského průmyslu a celé nožířské tradice. Každoročně se zde také koná festival nožů tzv. Hamono matsuri 刃物まつり

6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Yaxell Corporation převzal tradiční dovedností starých kovotepců a tvorbě profesionálních kuchyňských nožů se věnuje již od založení společnosti v roce 1932. Spojuje nejmodernější technologie a nepřekonatelné zkušeností tradičních řemeslníků. Noże Yaxell jsou vyráběny ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů.

Prvotřídní systém provozní kontroly zaručuje nejvyšší kvalitu každé položky opouštějící závod. Vlastní oddělení plánování a vývoje výrobků zohledňuje zkušenosti amatérských i profesionálních uživatelů z celého světa, na jejichž základě pak zruční řemeslníci zhotovují jedinečné výrobky. Japonské nože nalézají celosvětové uznání a společnost Yaxell patří mezi pět největších výrobců nožů na světě, na trh dodává každoročně asi 3–4 miliony nožů. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné. Takový originál můžete mít doma i vy!

Zpět do obchodu